Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sterownik kierownicy - czy załapie multifunkcję i tempomat

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Kolejny raz przymierzam się do kierownicy multifunkcyjnej w moim Mincie.
    Mam aktualnie kilka pytań.

    1. Czy używany taśma/zwijak/sterownik (jaka jest prawidłowa nazwa?) da się bezproblemowo zainstalować w aucie? Ponoć nowe są odpowiednio ustawione i mają plastikową blokadę położenia.
    2. Czy mając manetki zespolone z obsługą tempomatu i komputera (nie mam maxidota) mogą one pozostać w aucie, i tak jak opisał Moskwocz - guziki do obsługi komputera w manetce stają się nieaktywne?
    3. Jeśli muszę wymieniać manetki, to czy jest sens kupować je od razu z taśmą, np.
    Link
    ?
    4. Czy kupując używaną kierownicę z multifunkcją trzeba zwrócić uwagę na coś dodatkowego? Kabelek można kupić albo zlutować, poduszkę przełożyć, ale czy kupując nową kierownicę jest coś jeszcze w komplecie?

    To co mam teraz (zdjąłem obudowę kolumny kierownicy i odczytałem symbole):
    5K0.953.502.N - Manetki z obsługą kompa i tempomatu.
    5K0.953.569.C - sterownik

    Czyli potrzebuję najprawdopodobniej tego:
    5K0.953.502.M - Manetki bez kompa (jeśli trzeba wymienić te co mam - pytanie 3cie)
    5K0.953.569.H lub B lub E lub T - sterownik Highline
    Kierownica multifunkcyjna - np. używana z allegro.

    Pozdrawiam!
    Było: Oct2FL doposażony Mint 1.2TSI
    Jest: starszy diesel na B.

    Komentarz


    • #52
      Kolego blackpw, dokładnie tydzień temu przerabiałem ten temat u siebie i pewnie powielę opisy innych kolegów którzy już to opisali w innych postach ale pomogę bo wiem jak to jest nie mieć pojęcia o tym i się zabierać do tego po pierwsze sterownik musisz mieć ten 5K0.953.569.H ( taki mam u siebie założony po poradach kolegi Krzynol który mi wszystko założył i uruchomił (i tu ogromne ukłony) dodam , że mam Toura z 2012 roku. Kierownice poleciłbym Ci taką Link (mam taka bez sterowania z prawej strony a tu masz full sterowanie) z tym ustawieniem taśmy i jej blokowanie to różnie bywa ja kupiłem bez blokady po prostu była luźna , kwestia tylko przy montażu żeby ustawić ją tak żeby było 2,5 obrotu w lewo i w prawo .Manetki tez miałem swoje z tempomatem i trzeba było tylko przekodować je tak żeby sterowanie komputerem było w manetce a nie w kierownicy ponieważ nie miałem prawej strony na kierze ( nie wiem jak by było w przypadku tej kiery , którą Ci zapodałem ponieważ jest pakiet klawiszy z prawej a prawdopodobnie nimi można sterować kompem) a sterownik był chyba zakodowany na sterowanie kompem z kiery. Co więcej przy kupnie kiery to kwestia czy nie jest zniszczona i czy jeśli są po obu stronach pr zyciski to czy jest kabelek łączący je ze sobą , no i oczywiście albo przeróbka kabelka poduszki albo kupno tego 1K0971584C. pozdrawiam i myślę że chociaż troszkę Ci naświetliłem temat

      Komentarz


      • #53
        Dzięki za informacje!
        Kierownica może być bez AirBag'a jak rozumiem, bo ten można przełożyć?
        Wiem, że najlepszym i najpewniejszym sterownikiem w moim przypadku byłby nowy 5K0.953.569.H. Niestety te wersje są drogie, dlatego też szukam używanej alternatywy.
        Aktualnie mogę kupić tutaj:
        Link
        komplet - manetki + sterownik

        Pytanie tylko czy:
        Sterownik: 5K0953569E
        Manetki: 5K0953521BR
        będą odpowiednim zamiennikiem na Highline (z obsługą kierownicy multi) dla moich aktualnych wersji:
        5K0.953.569.C - sterownik (Midline).
        5K0.953.502.N - Manetki z obsługą kompa i tempomatu.

        Wg tej strony:
        Ostatné ND interiéru, náhradné diely a súčiastky pre ostatné | Autobazar.sk
        wychodzi na to, że 5K0953521BR to to samo co 5K0953502M, co potwierdza ich wygląd (takie jakie potrzebuję).

        Wg tej strony i opisu:
        Forum Skoda Superb - Informacje
        Moduł pod kierownicę Highline - obsługuje tempomat, multikierownicę, MFA numer katalogowy 5k0953569E - okazało się, że niepotrzebnie kupowałem z końcówką H.

        Generalnie wygląda na to, że w Superbie te same czesci co w O2 maja inne oznaczenie, ale powinny działać.

        Może ktoś to potwierdzić albo zaprzeczyć?
        No i najważniejsze, kto w dolnośląskim mógłby podjąć się tej wymiany (oczywiście za odpowiednią opłatą)?

        Pozdrawiam!
        Było: Oct2FL doposażony Mint 1.2TSI
        Jest: starszy diesel na B.

        Komentarz


        • #54
          Kolego można kupić bez poduchy tak jak pisałeś możesz ja przełożyć od siebie , co do sterownika czy ten może być to nie wiem ale wg. tej stronki tak Steering Wheel Control Module Versions - Ross-Tech Wiki na Twoim miejscu bym się skontaktował z kolegą Krzynol on mi zakładał i też chciałem chyba z F kupić był tańszy ale stwierdził że u mnie jedynie H pociągnie temat, pozdr

          Komentarz


          • #55
            Zamieszczone przez blackpw
            okazało się, że niepotrzebnie kupowałem z końcówką H.
            podłącz E i podłącz H, jak zatrybi E to potwierdzisz organoleptycznie, że też działa :szeroki_usmiech
            H działa na 100% i na pewno go sprzedasz, bo popyt jest
            albo odwrotnie, H zatrzymujesz a sprzedajesz E
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez krzynol
              podłącz E i podłącz H, jak zatrybi E to potwierdzisz organoleptycznie, że też działa
              H działa na 100% i na pewno go sprzedasz, bo popyt jest
              albo odwrotnie, H zatrzymujesz a sprzedajesz E
              Tamto "niepotrzebnie kupowałem" to był cytat ze stronki, który ma potwierdzać, że E działa
              Generalnie chyba tak zrobię, że kupię ten zestawik:
              Sterownik: 5K0953569E
              Manetki: 5K0953521BR
              No i najzwyczajniej sprawdzę, jak nie zadziała, to wrócę do poprzedniego i będę dalej szukał H. No a jak zadziała, to potwierdzę.

              Czy ktoś z Wrocławia lub okolic podjąłby się montażu?

              Pzdr!
              Było: Oct2FL doposażony Mint 1.2TSI
              Jest: starszy diesel na B.

              Komentarz


              • #57
                "E" będzie OK.
                Ja swoją kurę wygrałem na loterii, bo bez multi miałem już "E" na pokładzie a multikiery brak
                Być może do KESSY taki sterownik jest niezbędny.
                Pozdrawiam
                Marcin

                Komentarz


                • #58
                  blackpw, walcz i dawaj relacje
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • #59
                    Kupiłem to:
                    Link
                    Link
                    tutaj przełącznik 5K0953521BR razem ze sterownikiem 5K0953569E.

                    Czekam na kurierów i potem na kogoś, kto mi to ogarnie

                    [ Dodano: Sob 23 Sie, 14 12:03 ]
                    Sprzęt dotarł.
                    Potrzebuję jeszcze kabelka, ale ponoć ten istniejący da się przerobić, jak kiedyś pisał mi ktoś.

                    Zatem nadal szukam kogoś z okolic Wrocławia do zamontowania całości.

                    [ Dodano: Sob 23 Sie, 14 12:14 ]
                    Szybkie pytanie, czy czyścicie czymś/jakoś raz na jakiś czas swoje skórzane kierownice? Zastanawiam się, czy przed zamontowaniem nie warto byłoby odświeżyć jakoś tej kierownicy.
                    Załączone pliki
                    Było: Oct2FL doposażony Mint 1.2TSI
                    Jest: starszy diesel na B.

                    Komentarz


                    • #60
                      Krótkie pytanie. Cz oprócz sterownika trzeba coś wymieniać przy montażu multifunkcji? Jakiś czas temu kupiłem manetke do obsługi komputera i sterownik ( w celu odmintowienia a jakże ) i zastanawiam się czy ten sterownik ( moduł komfortu) który kupiłem podejdzie czy trzebaby się zaopatrzyć w nowy?
                      Antracytowy Mint z Krk by MRadar

                      Komentarz


                      • #61
                        Podaj numer sterownika.
                        Do multifunkcji generalnie potrzebny będzie jeszcze kabel od poduszki - jest trochę inny niż masz obecnie.
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • #62
                          Posiadam sterownik VW 1K0953549CN. Podejdzie?
                          Antracytowy Mint z Krk by MRadar

                          Komentarz


                          • #63
                            tempomat i MFA - owszem
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • #64
                              A tylko do manetki żeby uruchomić komputer pokładowy w mincie?
                              Antracytowy Mint z Krk by MRadar

                              Komentarz


                              • #65
                                si
                                Pozdrawiam
                                Marcin

                                Komentarz


                                • #66
                                  Witam.
                                  Panowie ja się podłącze do tematu żeby nie pisać nowego.
                                  Mam pytanie.
                                  Mam moduł 5K0 953 521 AQ (dane z VCDS'a) i zastanawiam się czy obsługuje MFSW ?
                                  Na stronce ross-tech nie ma mojego sterownika.
                                  Auto ma automat skrzynię ,FIS,bord,tempomat to może ma moduł Highline i obsługuje MFSW ?
                                  KOMAND

                                  Komentarz


                                  • #67
                                    Kolejne pytanko do zamontowania modułu komfortu i manetki do obsługi komputera konieczne jest ściągnięcie kierownicy?
                                    Antracytowy Mint z Krk by MRadar

                                    Komentarz


                                    • #68
                                      Moduł komfortu jest zintegrowany razem z bortnetz (centralny zespół elektryki) i jest koło schowka kierowcy.No chyba że masz auto z przed liftingu.Tam chyba było jak w golfie V osobno. Ale na 100% nie jestem pewien.Mam auto z 2011 po lifcie i tu są zintegrowane .
                                      A co do wymiany manetki to niestety nie obejdzie się bez zdjęcia kierownicy.
                                      KOMAND

                                      Komentarz


                                      • #69
                                        KOMAND1306, zdejmi go i zobaczy czy ma piny do MF
                                        lub spróbuj zakodować MF - powinno odrzucić kodowanie
                                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                        poprzednie modele:
                                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                        Komentarz


                                        • #70
                                          Kolego krzynol mój sterownik nie ma żadnej literki tak jak u kolegi _JJ_ z pierwszego postu i co już się dowiedziałem to jest to midline.
                                          Obsługuje wszystko oprucz MF. A i też prubowałem go zakodować i jak piszesz odrzucił kodowanie.
                                          A mam pytanie. Nie oriętujesz się przez przypadek czy jak podepne odpowiedni sterownik ale bez kiery MF to można tak sprawdzić czy sterownik pujdzie na MF ?
                                          Pytam bo sterownik mogę mieć na już za 100€ ale z kierownicą Mf jest tu trudno.
                                          KOMAND

                                          Komentarz


                                          • #71
                                            blackpw, Ja jeszcze nie znalazłeś to zapraszam do Brzegu.... info co i jak na PW
                                            Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

                                            Komentarz


                                            • #72
                                              KOMAND1306, jak zakodujesz odpowiedni sterownik i przyjmie kodowanie to ok
                                              powinny się wtedy pojawić błędy komunikacji ze sterownikiem w kierze i to będzie ok
                                              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                              ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                              poprzednie modele:
                                              ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                              ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                              O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                              Komentarz


                                              • #73
                                                Angel, dzięki za info. Aktualnie mam kogoś we Wrocq, więc mam nadzieję, że się uda.

                                                Tak dla wiadomości innych (pisałem w innym wątku).
                                                Jeśli chodzi o kabel do kierownicy multifunkcyjnej - 1K0971584C.
                                                Występują modele przed liftingiem (węższa wtyczka do multikierownicy) i po liftingu (szersza wtyczka).
                                                Trzeba pamiętać o tym przy zakupie, bo właśnie mam taki przypadek, że blokuje mnie ten problem, mam kabelek z modelu z przed liftingu, i ten mały kawałek plastiku uniemożliwia podłączenie kierownicy...
                                                W ASO bez znajomości można zapomnieć o zakupie samej wtyczki, ale ponoć da się.

                                                [ Dodano: Sro 10 Gru, 14 09:37 ]
                                                Hej, nadal poszukuję tej szerszej wtyczki do kabla - 1K0971584C.
                                                Czy ktokolwiek miałby możliwość zakupu gdziekolwiek takiej szerszej (po liftingu) wtyczki?
                                                Załączam fotki gniazda w kierownicy (szerszego) i wtyczki w kablu (węższej), którą muszę wymienić na kompatybilną z gniazdem (szerszą).

                                                [ Dodano: Nie 14 Gru, 14 22:40 ]
                                                Dzięki wszystkim za pomoc, kierownica jest już zamontowana.
                                                Niestety nie udało się ustawić w pełni obsługi komputera na kierownicy, nie działa przełączanie się pomiędzy funkcjami (obrót prawym kółkiem), więc musiałem zostawić manetkę z obsługą kompa. Rolką na kierownicy można jedynie poprzez klik/wcisk przełączać się pomiędzy 1/2, lub resetować przytrzymując.
                                                Było: Oct2FL doposażony Mint 1.2TSI
                                                Jest: starszy diesel na B.

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X